KELEBEK ÇOCUKLAR YARARINA YARDIM AMAÇLI MASA TENİSİ TURNUVASI

KELEBEK ÇOCUKLAR YARARINA YARDIM AMAÇLI MASA TENİSİ TURNUVASI

01.12.2018, 00:36

9. Kurum ve Kuruluşlararası Engelliler Yararına Yardım Amaçlı Açık Masa Tenisi İkili Takım Turnuvası Epidermolozis Bülloza Hastası olan çocuklar yararına 01 Aralık 2018 tarihinde yapılacak.

Büyük heyecan ve gurur duyularak organize edilen geleneksel Kuruluşlararası Açık Masa Tenisi Takım Turnuvasının 9. su bu yıl, Kelebek Çocuklar Derneği vasıtasıyla, hasta olan çocuklara sağlık malzemesi temin etmek amacı için yapılacak.

İsteyen kişi, kurum ve kuruluşlarımız turnuvaya takım kurarak katılım göstermenin yanı sıra ayrıca, çocukların çok özel ve önemli ihtiyaçları olan aşağıda sıralı sağlık malzemelerini temin edip organizasyon komitesine veya doğrudan Kelebek Çocuklar Derneğine gönderebilirler.

Sağlık Malzemesi İhtiyaç Listesi;
1- Fito
2- Fucidin
3- Pamuk
4- Spanç
5- Mouthcare
6- Ebiderm-One
7- Linola Şampuan
8- Madecassol
9- Steril Eldiven
10- 0,5 Enjektör Ucu
11- Bepanthol Sensitive

*Sağlık Malzemesi ihtiyaç Listesini ayrıca haber altında bulunan resim bölümünde görebilirsiniz

Mercedes Benz Türk şirketinin ana sponsorluğu ve İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneğinin organizatörlüğünde yapılacak olan Masa Tenisi turnuvasının tüm geliri Kelebek Çocuklar Derneği`ne bırakılacak.

Turnuva 01 Aralık 2018 Cumartesi günü, Orhangazi Mah. Mercedes Bulvarı No: 17/1 Esenyurt- İstanbul adresinde bulunan Mercedes Benz Türk fabrikasının kapalı spor salonunda yapılacak.

İyilik Pahalı Bir şey Değildir. Onlar Hastalar Ama Umutlular. Bir Hastalığı Değiştiremeyiz Ama Şartlarını Değiştirmek ve İyileştirmek Bizlerin Elinde. Hadi Hep Birlikte Onların Hayallerine Şekil Verelim. Onları Fark Edelim, Fark Ettirelim.

Tüm Kurumlarımızı, Kuruluşlarımızı ve Yardımseverlerimizi bu anlamlı organizasyona destek vermeye ve bir arada olmaya davet ediyoruz.

Maçlar saat 09:00 da yapılacak olan açılış kokteyli sonrası başlayacak.

Ayrıntılı bilgi ve yarışma talimatı aşağıda yayınlanmıştır.

AÇIK MASA TENİSİ İKİLİ TAKIM TURNUVASI YARIŞMA TALİMATI;

 • MERCEDES BENZ TÜRK ŞİRKETİNİN ANA SPONSORLUĞU İLE İSTANBUL KURULUŞLARARASI MASA TENİSİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ (İKMTSKD) ORGANİZATÖRLÜĞÜNDE ENGELLİLER YARARINA KURULUŞLARARASI AÇIK MASA TENİSİ İKİLİ TAKIM TURNUVASI DÜZENLENMİŞTİR.

 • TURNUVADA ELDE EDİLECEK GELİRİN TÜMÜ KELEBEK ÇOCUKLAR DERNEĞİ TARAFINDAN TEDAVİ DESTEĞİ GÖREN ENGELLİ VE HASTA ÇOCUKLAR YARARINA KULLANILACAK.

 • TURNUVA, 01 ARALIK 2018 CUMARTESİ GÜNÜ ORHANGAZİ MAH. MERCEDES BULVARI NO:17/1 ESENYURT İSTANBUL ADRESİNDE BULUNAN MERCEDES BENZ TÜRK FABRİKASININ KAPALI SPOR SALONUNDA YAPILACAK OLUP SAAT 09:00 DA AÇILIŞ KOKTEYLİ SONRASI BAŞLAYACAK.

 • TURNUVA KATILIM ÜCRETİ; ERKEK VE KADIN, HER BİR TAKIM İÇİN 400.00 TL, DİR. İSTEYEN KURULUŞLAR VEYA KİŞİLER DAHA FAZLA BAĞIŞ YAPABİLİR.
 • BAĞIŞLAR (KATILIM ÜCRETLERİ) SALONDA MAKBUZ KARŞILIĞI DOĞRUDAN İLGİLİ DERNEĞE YAPILACAKTIR. İSTEYEN KURUM VE KURULUŞLAR İLGİLİ DERNEĞİN AŞAĞIDA BELİRTİLEN BANKA HESABINA (AÇIKLAMASINI MASA TENİSİ BAĞIŞ OLARAK BELİRTEREK) YARDIMDA BULUNABİLİRLER. DERNEĞİN BANKA HESABINA YAPILAN YARDIMLARIN BANKA DEKONTUNUN ORGANİZASYON KOMİTESİNE E-MAİL GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
  HESAP ADI: Kelebek Çocuklar Derneği
  HESAP NUMARASI : Banka: İş Bankası
  Şube Kodu: 1361
  Hesap No: 0038388
  IBAN No: TR35 0006 4000 0011 3610 0383 88

 • 9. KURULUŞLARARASI YARDIM AMAÇLI AÇIK MASA TENİSİ TAKIM TURNUVASINA, İSTEYEN HER KURUM VE KURULUŞ 12 YAŞINDAN BÜYÜK İSTEDİĞİ SPORCUYU LİSTESİNE YAZARAK YARIŞMA TALİMATINA UYGUN OLMAK KOŞULU İLE İSTERSE BİRDEN FAZLA TAKIM İLE KATILABİLİR.

 • TURNUVA, BİR GÜNDE BİTİRİLECEKTİR. KATILIMIN ÇOK FAZLA OLMASI DURUMUNDA İKİ GÜNDE DE BİTİRİLEBİLİR. GURUP MAÇLARI VE GURUPTAN ÇIKTIKTAN SONRAKİ İLK (16 VE 8) ELEME VE YARI FİNAL MAÇLARI 3 SET ÜZERİNDEN 2 SET ALAN GALİP ŞEKLİNDE, FİNAL MAÇLARI İSE 5 SET ÜZERİNDEN 3 SET ALAN GALİP ŞEKLİNDE OYNANACAKTIR.

 • TAKIM MÜSABAKALARINDA MAÇLAR ÖNCELİKLE 4`LÜ GRUPLAR HALİNDE OYNANACAK OLUP KATILIMIN FAZLA OLMASI HALİNDE 5'Lİ GURUPLAR ŞEKLİNDE GRUPTAN ÇIKAN İLK İKİ TAKIMIN ELEMİNASYON OYNAMASI ŞEKLİNDE, 5 MAÇLIK (2 TEK, 1 ÇİFT, 2 TEK) SİSTEME GÖRE OYNANACAKTIR. İLK 3 MAÇI KAZANAN TAKIM GALİP GELECEK, KALAN MAÇLAR OYNANMAYACAKTIR.

 • GURUP MAÇLARI SONUNDA PUANLARIN EŞİT OLMASI HALİNDE, TAKIMLARIN KENDİ ARALARINDA YAPTIĞI MAÇLARDAKİ AVERAJLARI DİKKATE ALINACAKTIR.

 • DERECE YAPAN İLK 4 TAKIM VE SPORCULARINA TURNUVA SONUNDA KUPA VE MADALYA VERİLECEKTİR.

 • HER KURULUŞ TAKIMI ERKEKLERDE VE BAYANLARDA EN AZ 2 EN FAZLA 3 OYUNCU İLE TEMSİL EDİLEBİLECEKTİR.

 • ÖNCELİKLE, BÜTÜN KURULUŞ TAKIM OYUNCULARI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİNDEN ALINMIŞ OLAN 2018/2019 VİZELİ SPORCU LİSANSI İLE YARIŞMALARA KATILABİLECEKTİR. MÜSABAKA SIRASINDA HER SPORCU LİSANSINI İBRAZ ETMEK ZORUNDADIR. ANCAK, LİSANSI OLMAYAN VEYA VİZESİ YETİŞMEYEN SPORCULAR SADECE BU ÇOK ÖZEL YARDIM AMAÇLI TURNUVA İÇİN BİR SEFERE MAHSUS OLMAK ŞARTI İLE SAĞLIK YÖNÜNDEN HER HANGİ BİR SORUNU OLMADIĞINI BELİRTEN RAPOR VE VEYA YAZILI BEYANI İLE MAÇLARDA YER ALABİLECEKTİR.

 • TALEP OLMASI HALİNDE 01 ARALIK CUMARTESİ GÜNÜ KOZYATAĞI CARREFOUR ÖNÜNDEKİ OTOBÜS DURAĞINDAN 07.20 DE SERVİS KALDIRILACAK OLUP, GÜN SONUNDA İHTİYAÇ OLURSA MAÇLARIN AKIŞI VE KALAN SPORCU DİKKATE ALINARAK AKŞAM GERİ DÖNÜLECEKTİR.

 • TAKIMLAR MASA TENİSİ FEDERASYONU FAALİYET KİTAPÇIĞINDA BELİRTİLEN KIYAFET YÖNETMELİĞİNE UYGUN OLARAK SPOR KIYAFETİ İLE MÜSABAKALARA ÇIKACAK. BEYAZ RENKLİ TİŞÖRT İLE KESİNLİKLE MAÇLARA ÇIKILMAYACAKTIR.

 • TURNUVA ESNASINDA MERCEDES BENZ TÜRK ŞİRKETİ TARAFINDAN TÜM KATILIMCILARA GÜN BOYUNCA YİYECEK VE İÇECEK İKRAMLARINDA BULUNULACAKTIR.

 • MÜSABAKALARA KATILACAK OLAN KURULUŞLARIN EN GEÇ 29 KASIM 2018 PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR AŞAĞIDA İRTİBAT BİLGİLERİ BULUNAN ORGANİZASYON KOMİTESİNE KATILIM VE SPORCU İSİMLERİNİ YAZILI OLARAK BİLDİRMESİ GEREKMEKTEDİR.

 • KONAKLAMA ÖNERİSİ: İSTANBUL DIŞINDAN KATILACAKLAR İÇİN KONAKLAMA NİDYA OTEL (ESENYURT) DE YAPILABİLİR.
  Nidya Otel Web: www.nidyahotelesenyurt.com

  BU TALİMATTA BELİRTİLMEYEN DİĞER TÜM HUSUSLARDA KARAR ALMAYA ORGANİZASYON KOMİTESİ YETKİLİDİR.

  Organizasyon Komitesi:
  Şener FİLİZ (İKMSK)
  e-mail : sener.filiz@hotmail.com
  Cep Tel 542 673 89 90 | 542 216 09 48

  Safiye ÖNCEL (MERCEDES BENZ TÜRK)
  İş Tel : 212 622 76 22
  e-posta : safiyek@hotmail.com
  Ahu OTMAN (KELEBEK ÇOCUKLAR DERNEĞİ)
  Cep Tel :

  KELEBEK ÇOCUKLAR YARARINA YARDIM AMAÇLI MASA TENİSİ TURNUVASI